Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód

Amortyzatory odgrywają kluczową rolę w komforcie jazdy pojazdu, zapewniając jednocześnie jego stabilność .

Urządzenia te montuje się w samochodzie tak, aby odpowiadały za amortyzację nierówności drogi, po której porusza się pojazd.

Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o amortyzatorach, czytaj dalej ten tekst

Funkcja amortyzatorów

Możliwe, że niejednokrotnie zastanawiałeś się, do czego służą amortyzatory. To dlatego, że nigdy nie straciłeś kontroli nad samochodem z powodu złych amortyzatorów.

Mam tu na myśli to, że amortyzatory to sprężyny, które umożliwiają pionowy ruch kół, aby pochłaniać naprężenia spowodowane wybojami na drodze.

Bez tych sprężyn wstrząsy w kabinie byłyby bardzo nieprzyjemne. Oprócz tego sam pojazd może się przewrócić lub odlecieć w jednej z tych łodzi , które amortyzatory minimalizują.

Biorąc pod uwagę powyższe, istnieją dwa sposoby pochłaniania naprężeń powodowanych przez wyboje, w zależności od rodzaju jazdy, którą chcesz prowadzić:

  • Dzięki usztywnieniu tłumienia uzyskuje się bardziej sportowy charakter . Dzięki sportowym amortyzatorom nierówności terenu są znacznie bardziej zauważalne. Ale możesz też jechać szybciej, z lepszym poczuciem przyczepności na drodze.
  • Zmiękczając amortyzatory, uzyskuje się bardziej komfortowe odczucie . Ustawienie amortyzatorów jest bardziej miękkie, a wyboje mniej widoczne, co sprawia, że pasażerowie pojazdu są bardziej komfortowi. Jednak podczas bardziej agresywnej jazdy traci się dużo stabilności.

Złe amortyzatory

W związku z powyższym, w przypadku utraty skuteczności amortyzatorów samochodu, jazda z nimi zużytymi stwarza poważne zagrożenie bezpieczeństwa.

Z tego powodu ITV w swoich okresowych przeglądach sprawdza stan amortyzatorów .

Idealnym rozwiązaniem byłaby ich zmiana przed wydaniem opinii przez dozór techniczny, aby uniknąć czasowego cofnięcia auta z dopuszczeniem do ruchu i sankcji.

Jeśli więc musisz wymienić amortyzatory, w Endado znajdziesz najlepszą i najbardziej kompletną gamę amortyzatorów do samochodów .

Jaka jest najlepsza marka amortyzatorów samochodowych

Trudno udzielić kategorycznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda marka amortyzatorów specjalizuje się w określonym zachowaniu.

Podczas gdy amortyzatory takie jak Bilstein charakteryzują się świetnym sportowym charakterem, inni producenci amortyzatorów, tacy jak Sachs, są preferowani przez tych, którzy szukają komfortu .

Dlatego ważne jest, aby przeanalizować, jakie cechy chcesz poprawić w samochodzie, aby nie popełnić błędu przy zakupie dobrych amortyzatorów.

Ile kosztują nowe amortyzatory?

Kolejną ważną kwestią przy zakupie amortyzatorów jest kwestia ceny. Wiele osób często ulega pokusie zakupu najtańszych amortyzatorów – a nawet używanych – w celu zaoszczędzenia pieniędzy.

Ale trzeba też pomyśleć o ich jakości i zachowaniu, aby ostatecznie to, co tanie, nie okazało się drogie.

Jeśli zamierzasz kupić amortyzatory do swojego samochodu bezpośrednio, polecam dokonać zakupu online w Endado . Zobaczysz, jak łatwo znaleźć model, którego szukasz, w bardzo konkurencyjnej cenie i ze wszystkimi gwarancjami oferowanymi przez producentów.

Na co czekasz, aby zacząć szukać nowych amortyzatorów?

najlepsze marki Amortyzatory

Najlepiej sprzedające się produkty w Amortyzatory