Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód
Wyniki wyszukiwania z

'Elf 5w30 olej':

1 produkty
148,67
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na wtorek, 10 z październik
Wysokiej jakości wielosezonowy olej syntetyczny, oszczędzający paliwo. Odpowiedni do stosowania w silnikach wyposażonych w filtr cząstek stałych, ponieważ jest to olej o niskiej zawartości popiołu, siarki i fosforu. Szanuj katalizatory trójdrożne. Ten smar ma okresowość wymiany 15 000 - 30 000 w zależności od zamontowanego silnika.

  • Olej : Olej syntetyczny
  • Pojemność [litr] : 5

Czas na wymianę oleju w aucie. I pomyślałeś, że zamierzasz wlać do niego olej Elf 5W30, ponieważ instrukcja obsługi twojego samochodu zaleca, że lepkość i marka wydaje się być dobrej jakości.

Cóż, na tej stronie Endado znajdziesz wszystkie informacje dotyczące oleju Elf 5W30 .

A jeśli po przeczytaniu tego chcesz dokonać zakupu bezpośrednio, wystarczy wejść do pliku wybranego produktu i złożyć zamówienie.

Zobaczysz, jak zaoszczędzisz dużo pieniędzy.

Elf, synonim innowacji i konkurencji

Z pewnością pierwsza wzmianka o Elfie pochodzi z jego wielkich sukcesów sportowych,

Francuska marka – obecnie należąca do Grupy TOTAL – od końca lat 60. słynie ze spektakularnych zwycięstw sportowych w świecie sportów motorowych.

W rzeczywistości, pierwszy z wielu triumfów Formuły 1 miał miejsce w 1967 roku, kiedy Jackie Steward wygrał mistrzostwo w bolidzie jednomiejscowym, którego silnik był smarowany olejem Elf.

Ponad pół wieku później oleje marki Elf są nadal rozwijane zgodnie z tymi samymi standardami innowacji technologicznych, które obowiązują w Formule 1 . Wysokie wymagania dotyczące smarowania, które dotyczą również silników każdego samochodu drogowego.

Tak więc, jeśli chcesz cieszyć się takimi samymi wynikami w swoim samochodzie produkcyjnym, jak w bolidzie F1, decyzja jest dla Ciebie łatwa: kup olej sprzedawany przez Elf w Endado.

W jakich silnikach można stosować olej Elf 5W30?

Oleje wielosezonowe, takie jak Elf 5W30, sprawdzają się w bardzo szerokim zakresie temperatur.

Gdyby olej był bardzo lepki, nie mógłby właściwie smarować silnika uruchamianego w niskich temperaturach.

Ale Elf 5W30 sprawdza się doskonale, nawet w samochodach, które godzinami zaparkowały na ulicy w ujemnych temperaturach .

I nie tylko to, bo gdy silnik osiąga temperaturę pracy, jego płynność pozwala w pełni nasmarować każdy nowoczesny silnik.

Ponieważ jednak silnik zaczyna się starzeć ze względu na zużycie i przebieg, wskazane może być przejście na nieco wyższe lepkości. Ponieważ bardziej lepki olej będzie lepiej chronił te części silnika, które z powodu zużycia zaczynają cierpieć na małe niewspółosiowości i większe luzy między częściami niż te, które miał w momencie produkcji (kiedy wszystko jest dostosowane do mikrona).

Kup olej Elf 5W30 w Endado

Jeśli zamierzasz kupić olej Elf 5W30 w Endado, musisz kupić najbardziej odpowiedni produkt do swojego samochodu , zawsze postępując zgodnie z instrukcjami producenta Twojego silnika:

  • Olej Elf 5W30 Evolution Full-Tech : olej syntetyczny do silników o wysokich osiągach, zalecany do niedawno produkowanych samochodów z silnikami wysokoprężnymi, które spełniają normy emisji EURO 4 i EURO 5.
  • Olej Elf 5W30 Evolution 900 SXR : syntetyczny olej do silników wysokoprężnych i benzynowych, który wyróżnia się doskonałą stabilnością termiczną i niską degradacją, co jest bardzo pozytywne dla przedłużenia żywotności silnika.