Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód

Każda kwestia związana z hamowaniem samochodu ma decydujące znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, czy są to klocki, tarcze czy płyn, zawsze musimy być świadomi stanu tych elementów, aby jak najszybciej je wymienić.

Poza tym nie musi to być bardzo drogie. W Endado mamy najlepsze zestawy w cenach fabrycznych w całej sieci .

Czym są klocki hamulcowe?

Te szczęki hamulcowe są bardzo ważną częścią Twojego samochodu, ponieważ wraz z tarczami odpowiadają za hamowanie kół . W szczególności jego misją jest zapewnienie wystarczającego tarcia tarcz hamulcowych, aby je zatrzymać.

Istnieją 2 rodzaje:

  • Zestawy klocków przednich: są większe i bardziej zużywają się niż tylne.
  • Tylne zestawy klocków hamulcowych: ich działanie jest takie samo, ale nie można ich zamieniać z przednimi, ponieważ są mniejsze. Nie pasowałyby do szczypiec.

Klocki nie są elementem, który psuje się jak inne elementy, ale ulegają zużyciu w wyniku tarcia . Należy pamiętać, że jazda ze zużytymi klockami wydłuży drogę hamowania i może spowodować poślizg samochodu.

Z tego powodu wskazane jest częste ich przeglądanie. Ale jeśli chcesz figurę, co najwyżej powinieneś mieć oko na 25 000 kilometrów.

Skąd wiemy, kiedy zmienić buty?

Stan tabletek możemy sprawdzić wizualnie. W tym celu najlepiej jest zdemontować koła, ponieważ w ten sposób można naprawdę sprawdzić, jak się mają.

Jeśli podkładka ma mniej niż 2 milimetry grubości, oznacza to, że nadszedł czas na ich wymianę.

Wiele samochodów ma już lampki ostrzegawcze na panelu sterowania, które gasną, gdy klocki są zużyte.

Jakie marki klocków hamulcowych posiadasz?

Kupując klocki hamulcowe, możesz rozważyć zakup marki, która jest kompatybilna.

W Endado mamy wiele zestawów w bardzo dobrej cenie. Na przykład dobrze znane są zestawy marki Bosch . Jednak bez względu na markę i model samochodu, będziemy mieć kompatybilny model.

Jaka jest cena klocków hamulcowych?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących podpasek jest to, ile kosztuje ich wymiana.

Cena jest względna, ponieważ koszt wymiany będzie zależał od marki pojazdu . Do tego trzeba doliczyć cenę robocizny.

Należy również pamiętać, że klocki to element, którego nie można kupić na złomowisku. Jak powiedzieliśmy na początku, jest to jeden z elementów, który najbardziej wpływa na bezpieczeństwo auta, dlatego zawsze należy szukać nowej części.

Jeśli masz pytania dotyczące tego, które zestawy są kompatybilne z Twoim modelem pojazdu, po prostu skontaktuj się z nami.

najlepsze marki Klocki hamulcowe

Najlepiej sprzedające się produkty w Klocki hamulcowe