Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód

Konserwacja auta to jedna z kwestii, o którą musisz zadbać najbardziej , jeśli chcesz uniknąć awarii i nie mieć problemów podczas przejazdu ITV.

Jednak ponad wszelkimi innymi okolicznościami sprawdzenie samochodu jest zawsze ważne, ponieważ oznacza dbanie o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Odłożenie w czasie wymiany filtra oleju lub prostej wycieraczki szyby przedniej oznacza większe możliwości narażenia się na wypadek.

Nie oznacza to jednak, że musisz wydać duże pieniądze, jeśli chodzi o utrzymanie samochodu. W Endado oferujemy najlepsze ceny części zamiennych

Co to jest konserwacja samochodu?

Twój samochód składa się z wielu części, które zużywają się w zależności od użytkowania. Konserwacja polega na regularnym sprawdzaniu wszystkich elementów pojazdu pod kątem ich prawidłowego działania.

Chociaż gwiazdami podczas sprawdzania auta są filtry, należy również zbadać pozostałe elementy pojazdu. Oznacza to świadomość silnika, hamulców, kół, reflektorów, okien itp.

Jak odbywa się konserwacja akumulatora samochodowego?

Baterie wytrzymują średnio 6 lat, ale aby do tego czasu dotarły trzeba zadbać o:

 • Poziom wody.
 • Złącza.
 • Napięcie: w pełni naładowany akumulator to około 12,5 wolta.

Za każdym razem, gdy idziesz do mechanika, nie zapomnij sprawdzić akumulatora, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Jak odbywa się konserwacja samochodu benzynowego?

Ponieważ nie sposób powiedzieć, jak często należy sprawdzać każdą część swojego samochodu, pozostawiamy wybór najważniejszych z nich:

 • Wycieraczki przedniej szyby: pod koniec każdego lata.
 • Paski rozrządu : zmień je między 120 000 a 150 000 kilometrów.
 • Amortyzatory : przegląd co 20 000 kilometrów.
 • Olej: co 15 000 kilometrów.
 • Filtr oleju : przy każdej wymianie środka smarnego.
 • Hamulce : przynajmniej raz w roku.

Chociaż regularnie sprawdzasz swój samochód, nie zapominaj, że przed podróżą zawsze zaleca się dokonanie ogólnego przeglądu.

A konserwacja samochodu z silnikiem Diesla?

W przeciwieństwie do samochodu benzynowego konserwacja filtra oleju napędowego jest ważna .

Należy również sprawdzić świece żarowe, czyli te, które podgrzewają paliwo, aby samochód nie miał problemów z uruchomieniem.

Co jest potrzebne do konserwacji samochodu elektrycznego?

Samochody elektryczne mają zupełnie inną konserwację niż samochody benzynowe lub wysokoprężne, ponieważ nie używają pasków rozrządu, sprzęgieł ani innych części. W pojeździe elektrycznym należy zwrócić uwagę na:

 • Opony: gdy bieżnik jest mniejszy niż 1,6 mm.
 • Płyn hamulcowy: co 50 000 kilometrów.
 • Filtr powietrza: co 12 000 kilometrów.
 • Chłodziwo akumulatora: co 120 000 kilometrów.

Jak widać, konserwacja bardzo się zmienia w porównaniu z tradycyjnymi samochodami.

Ile kosztuje utrzymanie samochodu?

Trudno oszacować, ile rocznie kosztuje utrzymanie samochodu. Jeśli jednak zrobimy przybliżoną średnią między normalnymi rewizjami a tymi, które zakładają wymianę droższych części, otrzymujemy wydatek między 250 a 300 euro .

Jednak już wiesz, że w Endado możesz znaleźć najbardziej konkurencyjne ceny na swoje części zamienne, dzięki czemu Twoja kieszeń nie będzie tak boleć za każdym razem, gdy odwiedzasz warsztat.

najlepsze marki Konserwacja