Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód
Wyniki wyszukiwania z

'Olej 0w40':

3 produkty
246,44
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na poniedziałek, 10 z kwiecień
Syntetyczny środek smarny do pojazdów benzynowych i wysokoprężnych niewyposażonych w filtr cząstek stałych.
Szczególnie zalecany do starszych sportowych pojazdów benzynowych i wysokoprężnych bez filtrów cząstek stałych. Zapewnia wyjątkową ochronę silnika przed wysokimi temperaturami w najcięższych warunkach jazdy. Jego ekskluzywna formuła utrzymuje silnik w doskonałym stanie przez cały czas
  • Olej : Olej syntetyczny
  • Pojemność [litr] : 5
265,11
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na poniedziałek, 10 z kwiecień
Olej w pełni syntetyczny, zalecany do stosowania w silnikach samochodowych, zarówno benzynowych, jak i diesla, gdzie producent zaleca smar o specyfikacji ACEA C3, API SN i lepkości 0W40.
  • Olej : Olej syntetyczny
  • Pojemność [litr] : 4
  • Rodzaj połączenia : Butelka
251,40
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na poniedziałek, 10 z kwiecień
  • Olej : Olej syntetyczny
  • Pojemność [litr] : 4
  • Rodzaj połączenia : Butelka

Jeśli trafiłeś na tę stronę Endado poświęconą olejom 0W40, najprawdopodobniej chcesz kupić butelkę oleju smarującego o tych właściwościach . Cóż, to jest właściwe miejsce, aby dokonać zakupu.

A jeśli nadal masz wątpliwości, czytaj dalej.

Charakterystyka oleju 0W40

Wysokie tarcie między częściami i komponentami silnika wymaga smarowania, które to tarcie minimalizuje .

Dlatego konieczne jest stosowanie specjalnych olejów przeznaczonych do stosowania w silnikach. A te oleje muszą mieć określoną lepkość, w zależności od konkretnych właściwości technicznych każdego silnika.

Dlaczego lepkość oleju ma tak duże znaczenie?

Lepkość to opór stawiany przez płynącą ciecz.

Oznacza to, że bardzo lepki olej spowoduje wzrost zużycia energii potrzebnej do poruszania się części silnika .

Ponieważ olej stawia większy opór, części muszą włożyć większy wysiłek. A to na dłuższą metę może spowodować większe zużycie pompy olejowej, a także gorsze smarowanie przy zimnym oleju (bo będzie trudniej pompować, bo jest bardzo gęsty).

Jednak, gdy olej nie jest zbyt lepki, możliwe jest, że film smarujący części jest tak cienki, że nie chroni odpowiednio silnika i może działać nieprawidłowo lub ulec uszkodzeniu .

Kolejną cechą oleju smarowego jest to, że jego lepkość zmienia się w zależności od temperatury, w której się znajduje. Łatwo to zrozumieć, zostawiając butelkę oliwy z oliwek na zewnątrz na noc, w bardzo zimnym miejscu.

O świcie olej będzie gęstszy, ponieważ przeszedł proces krzepnięcia.

Cóż, coś podobnego dzieje się z olejem smarowym!

Nomenklatura 0W40

Kiedy mówi się, że olej ma lepkość 0W40, wyraża się to, że olej ten jest łatwo pompowany, gdy jest zimny (nawet jeśli jest w bardzo zimnym miejscu).

Dane te przedstawia pierwsza część nomenklatury SAE, czyli 0W. A to 0W oznacza, że olej ten jest optymalny do rozruchów w zimnych środowiskach, przy temperaturze -30ºC.

Z drugiej strony druga część nomenklatury SAE —40— wskazuje, że ma średniowysoką lepkość.

W szczególności olej wielosezonowy 0W40 byłby przeznaczony do stosowania w silnikach, które zwykle pracują w ekstremalnie zimnych środowiskach, które wymagają rozruchu w bardzo niskich temperaturach, ale po osiągnięciu temperatury roboczej utrzymuje dobrą lepkość .

Kup olej 0W40 w Endado

W lepkości 0W40 olej Mobil 1 New Life 0W40 wyróżnia się na tle innych marek.

Przeznaczony zarówno do silników wysokoprężnych, jak i benzynowych, Mobil 1 New Life 0W40 jest jednym z najbardziej poszukiwanych przez klientów olejów, dzięki dodatkowej ochronie przed czynnikami zanieczyszczającymi, takimi jak szlam, lakier i inne zanieczyszczenia.

Więc nie czekaj dłużej i złóż zamówienie w Endado.