Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód
Wyniki wyszukiwania z

'Olej 5w50':

1 produkty
216,09
*VAT naliczony

Niedostępne

Wysyłka 32 zł
VR1 Racing 5W-50 to wysokowydajny, w pełni syntetyczny olej silnikowy do samochodów osobowych. Został specjalnie opracowany z myślą o osiąganiu maksymalnych osiągów w silnikach benzynowych z turbodoładowaniem i bez. Dodatkowe dodatki wytrzymują ekstremalne warunki pracy podczas rajdów i wyścigów.
Nadaje się do silników benzynowych z turbodoładowaniem i bez.
  • Ilość : 4

Jeśli instrukcja producenta do Twojego samochodu wskazuje, że powinieneś używać oleju 5W50, na tej stronie Endado znajdziesz wszystko, co dotyczy tego rodzaju oleju smarującego .

Indeks SAE 5W50

Olej oznaczony jako 5W50 to rodzaj oleju wielosezonowego, który zachowuje się dobrze na zimno, chociaż ma wysoką lepkość.

Całe to wyjaśnienie uzyskuje się po odszyfrowaniu znaczenia nomenklatury stosowanej przez SAE w jej klasyfikacji, którą tworzą dwie zmienne.

Bardzo istotny dwumian, ponieważ olej wielosezonowy może zachowywać się niezawodnie nie tylko po osiągnięciu przez silnik temperatury roboczej (a smar staje się mniej lepki), ale także wtedy, gdy olej jest zimny i musi być przepompowany do silnika w celu pierwszego uruchomienia początek .

Kluczem do tej niezwykłej wydajności oleju wielosezonowego jest to, że pomimo gęstnienia pod wpływem zimna nadal zachowuje się tak, że może spełniać swoją funkcję w niskich temperaturach.

Przyjrzyjmy się dwóm częściom wskaźnika lepkości oleju SAE.

stopa zimnego startu

Właśnie wyjaśniliśmy, że olej ma tendencję do gęstnienia, gdy jest w bardzo zimnym środowisku.

Aby dowiedzieć się, jak zachowa się w samochodzie zaparkowanym na ulicy w mroźną zimową noc, SAE testuje w ekstremalnych temperaturach, które mogą sięgać -30ºC. A jeśli olej bez problemu smaruje silnik, nawet w tej temperaturze, to otrzymuje kategorię 0W.

Jeśli maksymalna temperatura, przy której może ułatwić rozruch, wynosi -25ºC, oznacza się ją jako 5W .

Praca z silnikiem w temperaturze roboczej

Druga część dwumianu sklasyfikowana przez SAE odnosi się do lepkości oleju podczas smarowania silnika w temperaturze 100ºC.

W takim przypadku im wyższa liczba, tym bardziej lepki lub gęsty będzie olej.

W szczególności olej 5W50 wskazuje, że lepkość tego oleju jest maksymalna, więc można go uznać za najgęstszy olej wśród zatwierdzonych do smarowania silników samochodowych .

Olej przeznaczony do silników w pewnym wieku

Olej 5W50 został zaprojektowany z myślą o smarowaniu i ochronie stosunkowo starych silników.

Dzięki wysokiej lepkości w temperaturze roboczej olej pokrywa wszystkie elementy silnika grubą warstwą oleju, minimalizując w ten sposób tarcie między częściami .

Jednak najlepszą rzeczą w tego typu oleju wielosezonowym jest to, że jego praca na zimno ułatwia rozruch w niskich temperaturach, szybko pompując olej — pomimo jego wysokiej lepkości — do wszystkich części silnika, które wymagają smarowania.

Dlatego olej 5W50 bardzo dobrze sprawdza się w starszych silnikach, które muszą pracować w warunkach zimowych.

Jasne jest jednak, że ten rodzaj oleju jest przeznaczony do smarowania silników, które są używane w miejscach, gdzie jest zimno — co może się zdarzyć na Półwyspie Iberyjskim — ale zimno nie jest ekstremalne.

Kup olej 5W50 w Endado

W tej sekcji Endado znajdziesz olej 5W50 w najlepszej cenie, ponieważ nieustannie pracujemy, aby zaoferować naszym klientom najbardziej konkurencyjne ceny.