Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód
Wyniki wyszukiwania z

'Olej elf 5w40':

1 produkty
142,96
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na wtorek, 10 z październik
W pełni syntetyczny olej. Szanuj wielozaworowe głowice cylindrów, samochody wyposażone w turbosprężarkę, zarówno diesla, jak i benzynę. Smar nie nadaje się do stosowania z filtrem cząstek stałych, ponieważ jego skład zawiera popiół, który mógłby uszkodzić ten system. Tak, nadaje się do silników z katalizatorem. Olej wskazany dla częstotliwości wymiany od 15 000 do 20 000 km.
  • Olej : Olej syntetyczny
  • Pojemność [litr] : 5

Co jakiś czas trzeba wymienić olej w samochodzie.

Przy tej okazji pomyślałeś, że zamierzasz wlać do swojego samochodu wysokiej jakości olej, taki jak Elf 5W40.

Cóż , najlepsze miejsce na zakup tego typu oleju Elf w naprawdę przystępnej cenie jest na tej stronie Endado .

Ponadto, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o właściwościach oleju Elf 5W40, poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć. 

Elf, ponad 45 lat związany z innowacjami

Chociaż od 2000 roku Elf stał się częścią Grupy TOTAL, osobowość tej francuskiej marki środków smarnych została wyróżniona — przed i po zmianie w akcjonariacie — dzięki silnemu zaangażowaniu w innowacyjność i sportowe zachowanie.

Od momentu powstania w 1967 roku marka Elf lubrykantów wyróżnia się jako główny dostawca najlepszych jednomiejscowych samochodów Formuły 1.

Daje nam to wyobrażenie o wielkim rozwoju technologicznym i badawczym, jaki mają laboratoria Elf, ponieważ duża konkurencja jest bardzo wymagająca w produkcji olejów smarowych.

Te wysokie wymagania zespołów Formuły 1 są najlepszą pożywką dla późniejszego wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów, skierowanych do silników samochodów drogowych .

Lepkość 5W40

W nomenklaturze 5W40 Elf odnosi się do normy, według której różne rodzaje olejów są klasyfikowane według ich lepkości na zimno i na gorąco .

Ponieważ oleje mają tendencję do krzepnięcia w niskich temperaturach, pierwszy element – 5W – oznacza, że jest to olej wystarczający do ochrony silnika podczas rozruchu w bardzo niskich temperaturach.

Druga część - 40 - wskazuje, że jest to gęstszy olej niż normalnie. Coś bardzo pozytywnego do ochrony silników, które przejechały już wiele kilometrów. Chodzi o to, że przy dalszym użytkowaniu silniki potrzebują nieco gęstszego smaru, aby części bez problemu znosiły większe tarcie, któremu są poddawane.

Kup olej Elf 5W40 w Endado

Jeśli jesteś pewien, że chcesz kupić olej Elf o lepkości 5W40, powinieneś sprawdzić w instrukcji obsługi swojego pojazdu , który z poniższych olejów jest najbardziej odpowiedni dla Twojego silnika .

Olej Elf Evolution 900 SXR 5W40

Ten środek smarny jest specjalnie zaprojektowany do konserwacji ruchomych części silników, które osiągnęły już pewien wiek, po dalszym użytkowaniu .

W ten sposób nie tylko wirnik jest chroniony przed tarciem, ale również możliwe jest skuteczniejsze oczyszczanie z zanieczyszczeń i osadów węglowych powstających w silniku.

Ten rodzaj oleju jest bardzo stabilny na poziomie termicznym i prawie nie ulega degradacji w wyniku utleniania, co skutkuje mniejszym zużyciem oleju i pozwala na dłuższe okresy międzyobsługowe.

Olej Elf Evolution 900 FT 5W40

Jest to syntetyczny środek smarny, który może być stosowany zarówno w silnikach wysokoprężnych, jak i benzynowych, zwłaszcza gdy są nowoczesnej produkcji i mają krótki czas docierania .

Spełnia normy ACEA C3 i B4; i ogólnie jest przeznaczony do silników o wysokich osiągach, poddanych ekstremalnym warunkom użytkowania.

Ze względu na odporność na utlenianie uważa się, że tego typu oleje mają dłuższą żywotność i umożliwiają dłuższe okresy międzyobsługowe.