Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód
Wyniki wyszukiwania z

'Olej motul 5w40':

4 produkty
154,91
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na środa, 6 z grudzień
Wysokiej jakości wielosezonowy olej syntetyczny o niskiej zawartości popiołu, siarki i fosforu przygotowany do pojazdów wyposażonych w filtr cząstek stałych i katalizatory trójdrożne. Wskazany dla silników, które muszą być zgodne z przepisami dotyczącymi zapobiegania zanieczyszczeniom Euro IV i Euro V
 • Klasa lepkości wg SAE : 5W-40
 • Rodzaj połączenia : Puszka
 • Specyfikacja wg ACEA : C3
179,02
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na środa, 6 z grudzień
100% olej syntetyczny

 • Klasa lepkości wg SAE : 5W-40
 • Rodzaj połączenia : Puszka
229,71
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na środa, 6 z grudzień

W pełni syntetyczny wielosezonowy olej przeznaczony do silników benzynowych i wysokoprężnych grupy BMW. Jest to środek smarny pozbawiony w swoim składzie siarki i fosforu, dlatego prawidłowe jest jego stosowanie w pojazdach wyposażonych w filtry cząstek stałych i katalizatory trójdrożne. Olej ten jest przygotowany do przejechania 30 000 km pomiędzy wymianami oleju, ponieważ jest olejem o „długiej żywotności”.

 • Rodzaj połączenia : Puszka
54,99
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na środa, 6 z grudzień
W 100% syntetyczny olej przeznaczony specjalnie do silników pomp wtryskowych koncernu Volkswagen. Prawidłowe jest montowanie go w pojazdach z katalizatorem, ale nie zaleca się montowania go w przypadku wyposażenia w filtr cząstek stałych. Olej ten zaleca się wymieniać co 15 000 km.
 • Pojemność [litr] : 1
 • Klasa lepkości wg SAE : 5W-40
 • Rodzaj połączenia : Puszka
 • Specyfikacja wg ACEA : C3

Czy czas wymienić olej w swoim aucie i czy pomyślałeś, że najlepszą opcją jest olej Motul 5W40?

Jeśli instrukcja obsługi producenta Twojego samochodu dopuszcza ten rodzaj oleju, w tej sekcji Endado masz do dyspozycji wszystkie gamy Motul, które mają wspólną lepkość 5W40 , dzięki czemu możesz wybrać najbardziej odpowiedni dla Twojego silnika.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o środkach smarnych Motul 5W40, czytaj dalej.

Motul, wzorzec w smarowaniu silnika

Od początku rewolucji przemysłowej jednym z głównych problemów, z jakimi musieli się zmierzyć inżynierowie zajmujący się rozwojem silników, jest tarcie powodowane przez części mechaniczne ocierające się o siebie. 

W takich przypadkach generowane jest ciepło i dochodzi do nierównowagi, a nawet pękania mniej odpornych elementów.

Gdyby nie oleje smarujące — które pokrywają części w celu złagodzenia tarcia i chłodzenia części ruchomych poddanych ciągłemu tarciu — żywotność silników byłaby bardzo krótka.

Z tego powodu — od momentu powstania ponad 150 lat temu — firmy zajmujące się smarami, takie jak Motul, współpracowały ramię w ramię z producentami silników, aby zawsze uzyskiwać z nich maksymalne osiągi (co również wydłuża ich żywotność).

Nomenklatura 5W40 w olejach smarowych

Producenci tacy jak Motul oferują oleje wielosezonowe, które zachowują swoje właściwości smarne zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach .

Oleje zmieniają swój stan w zależności od temperatury otoczenia. Gdy samochód jest zaparkowany na ulicy w zimową noc (na przykład przy temperaturze -3ºC), olej smarny przechowywany w skrzyni korbowej jest najprawdopodobniej bardziej stały lub mniej płynny z powodu zimna .

Jeśli w środku tej mroźnej nocy konieczne będzie uruchomienie silnika, olej będzie musiał zostać wpompowany do silnika i zacząć smarować metalowe części, które zaczęły pracować.

Z tego powodu oleje wielosezonowe są klasyfikowane pod dwoma różnymi numerami.

Pierwszy — 5W — wskazuje lepkość na zimno i mówi nam, jak płynny będzie przy zimnych rozruchach w niskich temperaturach. W przypadku Motul 5W40 olej jest skuteczny nawet w temperaturach około -25ºC.

A 40 wskazuje, że jest to bardzo lepki olej, dzięki czemu szczególnie chroni starsze silniki, które przejechały więcej kilometrów i których części zaczynają wymagać dodatkowej ochrony gęstszego oleju. 

Kup olej Motul 5W40 w Endado

Poniżej znajdziesz gamę olejów Motul 5W40, które możesz zastosować w swoim samochodzie , pod warunkiem, że jest to szczegółowo opisane w instrukcji obsługi Twojego samochodu:

 • Motul 8100 X-Cess 5W40 : olej syntetyczny do silników benzynowych lub wysokoprężnych o średniej i dużej pojemności skokowej.
 • Motul Specific 5W40 505.01 502.00 : olej syntetyczny przeznaczony do silników wysokoprężnych i benzynowych, produkowany przez Grupę Volkswagen, który umożliwia wykonywanie stałych odstępów międzyprzeglądowych co 15 000 km.
 • Motul 8100 X-Clean C3 5W40 : olej syntetyczny zgodny z normą ACEA C3, który może być stosowany w najnowszej generacji silnikach benzynowych i wysokoprężnych zgodnych z normą EURO 4 lub EURO 5.
 • Motul Specific LL-04 5W40 : olej do silników BMW i MINI spełniających normy EURO 4, EURO 5 i EURO 6.