Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód
Wyniki wyszukiwania z

'Olej repsol 5w40':

3 produkty
143,54
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na wtorek, 10 z październik
Syntetyczny olej smarowy odpowiedni dla każdego silnika o wysokich osiągach. Jego formuła sprawia, że jest niezastąpiony w smarowaniu silników TDI z grupy Seat-Audi-VW-Skoda, które wykorzystują pojedynczą pompę wtryskową. Dzięki swoim właściwościom jest kompatybilny z innymi paliwami, takimi jak LPG (gaz płynny) i CNG (sprężony gaz ziemny), tak powszechnymi w pojazdach komunikacji miejskiej. Niska zawartość popiołu, kompatybilność z układami oczyszczania spalin oraz szczególna lepkość przyczyniają się z jednej strony do minimalizacji zużycia krytycznych części silnika, a z drugiej do zmniejszenia emisji szkodliwych cząstek do środowiska.
  • Olej : Olej syntetyczny
  • Pojemność [litr] : 5
152,63
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na wtorek, 10 z październik
Najwyższej jakości syntetyczny olej smarowy specjalnie zaprojektowany do pojazdów wyposażonych w układy oczyszczania spalin, takie jak filtry cząstek stałych DPF i FAP. Zaawansowana formuła o obniżonej zawartości popiołu (Mid SAPS) sprawia, że nadaje się do najbardziej zaawansowanych technologicznie silników, a jednocześnie przyczynia się do ochrony środowiska poprzez minimalizację emisji szkodliwych cząstek.
Nowa homologacja: Dexos2
  • Olej : Olej syntetyczny
  • Pojemność [litr] : 5
  • Specyfikacja : Deksos2
131,78
*VAT naliczony
W magazynie
Wysyłka 32 zł
Szacowana dostawa na wtorek, 10 z październik
Bardzo wszechstronny wielosezonowy olej smarowy na bazie mineralnej i syntetycznej, który został opracowany do stosowania w silnikach wysokoprężnych samochodów osobowych z wtryskiem bezpośrednim, choć doskonale sprawdza się również w silnikach napędzanych wtryskiem pośrednim. ELITE TDI 15W-40 zapobiega tworzeniu się osadów w turbosprężarce oraz zabezpiecza wewnętrzne elementy silnika przed zużyciem podczas pracy w wysokich temperaturach. Charakteryzuje się również doskonałą odpornością na utlenianie i starzenie, a także posiada wysoką zdolność detergentową i dyspergującą.
  • Olej : Olej mineralny
  • Pojemność [litr] : 5

Gdy będziesz musiał wymienić olej w swoim aucie, w tym dziale Endado znajdziesz wszystko, co dotyczy oleju Repsol 5W40 .

Masz zatem do swojej dyspozycji bardzo przydatne informacje, dzięki którym poznasz różne asortymenty tej marki olejów; i abyś wiedział, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla twojego pojazdu, zawsze przestrzegając wskazówek zawartych w instrukcji obsługi producenta twojego pojazdu (która jest tekstem odniesienia, aby wiedzieć, który olej jest kompatybilny z twoim samochodem).

Repsol, hiszpańska firma naftowa specjalizująca się w olejach silnikowych

Pod nazwą Repsol firma naftowa Campsa — która w tym czasie zarządzała monopolem państwowym hiszpańskiego przemysłu naftowego — wprowadziła w 1951 roku nową markę olejów silnikowych.

Od tego czasu Repsol jest jedną z odnoszących największe sukcesy marek handlowych w branży motoryzacyjnej w Hiszpanii .

Sytuacja całkowicie się zmieniła i Repsol jest dziś coraz bardziej globalną międzynarodową marką, dzięki polityce przejmowania firm związanych z sektorem w różnych częściach świata.

Z drugiej strony, dzięki głębokiemu zaangażowaniu w świat wyścigów samochodowych, firma Repsol znalazła wyjątkowe pole dla innowacji, w którym można opracowywać i testować środki smarne, które są następnie wprowadzane na rynek do dowolnego pojazdu seryjnego. 

Olej Repsol 5W40

Jeśli Twój samochód używa olejów o lepkości 5W40, oznacza to, że używa środka smarnego, który zapewnia wyjątkowo zimny rozruch.

A chodzi o to, że 5W wskazuje, że jest w stanie bardzo szybko dotrzeć do wszystkich części silnika, które wymagają smarowania (coś, co by się nie wydarzyło, gdyby wskaźnik był wyższy, na przykład 20W).

Druga część nomenklatury odnosi się do lepkości silnika podczas pracy w temperaturze roboczej.

W tym przypadku 40 mówi nam, że ma dużą lepkość, coś specjalnie zaprojektowanego dla silników, które przejechały już wiele kilometrów i w których zaczynają pojawiać się luzy.

Z tego powodu potrzebują gęstszych olejów, które lepiej chronią metalowe części przy ciągłym tarciu.

Dzięki temu gwarantowane jest mniejsze zużycie i dłuższa żywotność śmigła.

Jakie oleje Repsol 5W40 można kupić w Endado?

Są to oleje Repsol, które możesz kupić w Endado , jeśli potrzebujesz lepkości 5W40.

Olej Repsol Elite Evolution 5W40

Olej syntetyczny do pojazdów wyposażonych w filtry cząstek stałych DPF lub FAP .

Ze względu na niską zawartość popiołu jest również smarem specjalnie zaprojektowanym w celu zmniejszenia emisji cząstek do środowiska.

Repsol Elite Competition Oil 5W40

Jest to olej syntetyczny przeznaczony do najlepszych zawodów i został przetestowany we wszystkich rodzajach wyścigów przez zespoły Repsol.

Z tego samego powodu szczególnie nadaje się do stosowania w pojazdach o wysokich osiągach marek z najwyższej półki, takich jak Porsche, BMW, Audi czy Mercedes-Benz.

Olej Repsol Elite 50501 TDI 5W40

Chociaż jest ważny dla innych marek, ten syntetyczny środek smarny został zaprojektowany do pojazdów z pojedynczą pompą wtryskową, takich jak te wyposażone w TDI Grupy Volkswagen.

Jest to bardzo ekologiczny olej, ponieważ dzięki niskiej zawartości popiołu pomaga zminimalizować emisję cząstek stałych.

Ponadto doskonale sprawdza się również w pojazdach zasilanych LPG.

Olej Repsol Premium Tech 5W40

Syntetyczny smar do lekkich pojazdów benzynowych i wysokoprężnych, z filtrem cząstek stałych i niską zawartością popiołu .

Z tego powodu szczególnie nadaje się do pojazdów wyposażonych w filtry DPF.