Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód

Podnośniki szyb to urządzenia, które odpowiadają za otwieranie i zamykanie szyb samochodowych .

Pierwsze mechaniczne regulatory szyb wykorzystywały układ korbowy. Okna podnoszono i opuszczano przekręcając klamkę. Aby okno mogło się zatrzymać w dowolnej pozycji, potrzebny był sprężynowy hamulec przeciwpoślizgowy.

obecne elektryczne szyby

Obecnie przemysł stosuje elektryczne szyby w standardzie we wszystkich pojazdach.

Jak działają elektryczne szyby?

Jego działanie jest stosunkowo proste.

Po naciśnięciu przełącznika góra lub dół silnik elektryczny zaczyna napędzać za pomocą przekładni ślimakowej bęben z naprężoną linką .

Wewnątrz bębna jeden koniec linki jest zwinięty, a drugi rozwinięty, w zależności od tego, czy chcesz podnieść, czy opuścić okno.

Zwykłe jest wyposażenie w przycisk na każdych drzwiach, aby każdy pasażer sterował tylko swoim oknem, podczas gdy wszystkie przełączniki są zainstalowane na konsoli środkowej, aby kierowca mógł podnosić i opuszczać każde okno ze swojego siedzenia.

Ponadto kierowca może również włączyć lub wyłączyć tylne szyby. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, jeśli dzieci podróżują na tylnych siedzeniach, ponieważ nie będą w stanie w ten sposób obsługiwać przycisków.

Bezpieczeństwo w oknach elektrycznych

Obecne elektryczne szyby zawierają kilka systemów bezpieczeństwa.

Najważniejszym z nich jest system anty-uwięźniający . W tym celu, gdy księżyc wykryje przeszkodę uniemożliwiającą podniesienie się szyby (czy jest to ręka, głowa dziecka, czy coś, co wychodzi przez otwór w szybie), silnik odwraca swoje działanie, aby kontynuować ponownie w dół szkła.

Dzięki temu unika się ewentualnych obrażeń ciała, stłuczenia szyby lub instalacji elektrycznej, jeśli przeszkoda, która zatrzymała posuw, jest twardsza niż szkło.

Inną bardzo cenioną dziś funkcją bezpieczeństwa jest funkcja komfortu , dzięki której okna zamykają się automatycznie po zamknięciu drzwi samochodu. W ten sposób samochód nie będzie mógł pozostać otwarty i dostępny dla złodziei, gdy jest zamknięty.

Steruj elektrycznie sterowaną szybą za pomocą pilota

Oprócz obu funkcji, w wielu aktualnych modelach pojazdów zaprojektowano również pilota zdalnego sterowania do obsługi elektrycznie sterowanych szyb poprzez naciśnięcie przycisku .

Zazwyczaj używany jest ten sam przycisk, który blokuje drzwi. Ciągłe naciskanie go podniesie szyby. A jeśli przycisk odblokowujący drzwi zostanie przytrzymany, okna automatycznie się otworzą.

Ta funkcja służy do przewietrzenia pojazdu przez kilka chwil przed jego wejściem.

Gdzie kupić elektryczne szyby do swojego samochodu?

Może szyby twojego samochodu działają nieprawidłowo, podskakują w górę iw dół, nie działają już płynnie, a teraz szarpią; a może zostały bezpośrednio uszkodzone i teraz szyba nie podnosi się ani nie opada.

Wtedy przyszedł czas na wymianę zepsutego regulatora szyby.

Dlatego w Endado oferujemy najlepszą gamę kompletnych zestawów regulatorów okien w najlepszej cenie .

I nie tylko to: jeśli chcesz wymienić przycisk, sznurek lub inną potrzebną część, w tej sekcji naszej witryny znajdziesz najbardziej odpowiednią i konkretną część zamienną do Twojego modelu samochodu.

najlepsze marki Regulatory okien

Najlepiej sprzedające się produkty w Regulatory okien