Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód

Czy sprzęgło się ślizga, czy masz je poluzowane lub zauważasz częste szarpnięcia podczas jazdy samochodem? Następnie trzeba kupić zestaw sprzęgła , aby wymienić obecne i znów jeździć normalnie.

Jeśli szukasz tanich kopertówek w najlepszej cenie, Endado jest właściwym miejscem!

W naszym sklepie internetowym znajdziesz najlepsze ceny najlepszych marek sprzęgieł takich jak między innymi Valeo , Luk czy Sachs .

Wystarczy wybrać markę, model i wersję auta, a my zajmiemy się znalezieniem zamiennego sprzęgła lub innych części układu przeniesienia napędu, których potrzebujesz (łożysko, kołnierz, koło zamachowe, dwumasowe koło zamachowe, skrzynia biegów, dyferencjał, itp).

Do czego służy sprzęgło i skrzynia biegów samochodu?

Sprzęgło to część odpowiedzialna za przeniesienie całej mocy z silnika na skrzynię biegów samochodu. Dzięki temu możemy zmieniać biegi i amortyzować wszelkiego rodzaju wstrząsy ze skrzyni biegów.

Samo sprzęgło i wszystkie jego części (koło zamachowe, tarcza sprzęgła,...) są częścią układu przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia biegów, wał napędowy, łożyska, zespół stożkowo-dyferencyjny,...), który odpowiada za napęd silnika moc, aby koła się obracały.

Innymi słowy, jeśli skrzynia biegów lub którakolwiek z jej części (szczególnie sprzęgło) nie działa, nie możesz kontrolować kół swojego pojazdu.

Jaka jest cena zestawu sprzęgła?

Ceny zestawów sprzęgieł do samochodów wahają się od 100 do 250 euro, chociaż zawsze zależy to od modelu, samochodu i marki, którą posiadasz.

Dostępne są tanie zestawy sprzęgła, takie jak Valeo 786014 za 79 euro i inne w wyższych cenach, takie jak Luk RepSet Pro 624373833 za 313,60 euro.

Bez względu na cenę zestawu sprzęgła lub jakiejkolwiek części układu przeniesienia napędu, w Endado jakość różnych części jest gwarantowana przez najlepsze marki.

Kiedy powinienem wymienić sprzęgło lub jakąkolwiek część skrzyni biegów mojego samochodu?

Ustawienie liczby kilometrów do wymiany sprzęgła jest skomplikowane, chociaż być może 200 000 kilometrów to najwyższa liczba, jaką powinna osiągnąć jakakolwiek część twojego układu napędowego.

Mimo to zwykle zmienia się go, gdy się zepsuje, ponieważ biegi „drapie” się, gdy je wkładasz lub samochód obraca się i prawie nie przyspiesza.

Trudno dokładnie określić, która część uległa awarii, ponieważ trzeba zbadać samochód, aby zobaczyć, czy jest to tarcza sprzęgła, skrzynia biegów, koło zamachowe itp.

Jaką skrzynię biegów i sprzęgło kupić?

Idealnym sposobem na zakup odpowiedniego sprzęgła do swojego samochodu jest skorzystanie z wyszukiwarki Endado. Wskaż swoją markę, model i wersję samochodu, abyśmy mogli przedstawić Ci odpowiednie i spersonalizowane sugestie.

Jeśli chcesz samodzielnie przeprowadzić wyszukiwanie, sprawdź, z jakiego zestawu sprzęgła korzysta Twój samochód i kartę techniczną, aby znaleźć najbardziej odpowiedni. Zwykle robi się to, ponieważ chcesz kupić tańsze sprzęgło niż obecne, ale może to być niebezpieczne.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące cen tarcz sprzęgłowych, sprzęgła lub jakiejkolwiek innej części i nie wiesz którą wybrać, wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego zestawu.

najlepsze marki Sprzęgło i skrzynia biegów

Najlepiej sprzedające się produkty w Sprzęgło i skrzynia biegów