Dostawa w ciągu 5 dni I Wysyłka 32 zł
wybierz swój samochód

Tarcze hamulcowe są jednym z decydujących elementów o bezpieczeństwie samochodu , ponieważ bezpośrednio wpływają na jego zdolność hamowania. Podobnie jak tabletki, są to składniki, które nie muszą się rozkładać, ale które, gdy działają przez tarcie, ulegają degradacji.

W Endado mamy nie tylko zestawy tarcz kompatybilne z każdą marką i modelem , ale także sprzedajemy zestawy tarcz i klocki hamulcowe.

Czym są tarcze hamulcowe?

Tarcze to metalowe elementy, które aktywują się wraz z klockami, gdy tylko wciśniemy pedał. Oba elementy ocierają się o siebie, aby zatrzymać koła.

Istnieją 2 rodzaje:

 • Wentylowane tarcze hamulcowe : te tarcze są bardziej ukierunkowane na samochody o dużej mocy, ponieważ konieczne jest ułatwienie ucieczki ciepła.
 • Solidne tarcze hamulcowe: to te, które zwykle noszą prawie wszystkie zwykłe samochody.

Nie zapominaj, że tarcze są jednymi z najważniejszych protagonistów, aby Twój samochód prawidłowo hamował. Jeśli klocki lub tarcze hamulcowe są zużyte, droga hamowania wydłuży się i może również wystąpić poślizg.

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, tarcze i klocki hamulcowe to elementy, które zużywają się podczas użytkowania. Jednak to buty ulegają największemu zniszczeniu, ponieważ są wykonane z mniej odpornego materiału, ale ułatwia to tarcie.

Z drugiej strony degradacja płyt jest znacznie wolniejsza, ponieważ są one wykonane z metalu.

Aby wiedzieć, kiedy je zmienić, należy sprawdzić minimalną grubość ustawioną przez producenta w karcie danych pojazdu . Jeśli widzimy, że jest niższa niż zaznaczona, musimy natychmiast dokonać zmiany.

Jak wymienić tarcze hamulcowe?

Wymiana tarcz w Twoim aucie nie jest szczególnie trudną operacją, ale pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości, lepiej zlecić to profesjonalistom. Aby je zmienić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Poluzuj śruby koła.
 2. Podnieś samochód podnośnikiem i dokończ zdejmowanie koła.
 3. Wyjmij klocki hamulcowe.
 4. Poluzuj nakrętki na zaciskach hamulcowych i wyjmij je.
 5. Teraz musisz odkręcić dysk i wyjąć.
 6. Włóż nową płytę i wyczyść ją (jeśli nie to skrzypi)
 7. Załóż z powrotem klocki i zacisk.
 8. Załóż koło z powrotem.
 9. Zahamuj kilka razy z różną intensywnością, aby dobrze pasował.

Jak widać, nie jest to trudne, wystarczy wykonać te 9 kroków, aby zainstalować nowe dyski.

Jakie marki płyt posiadasz?

W Endado mamy zestawy płyt różnych marek. Ale ze wszystkich tarcze hamulcowe Brembo są najbardziej znane.

Oprócz tego, że ceny naszych części zamiennych są najbardziej konkurencyjne w sieci, masz również zestawy tarcz i klocków przegubowych na wypadek konieczności wymiany obu części jednocześnie.

Jeśli masz trudności z wyborem lub nie wiesz, które tarcze hamulcowe są najlepsze do Twojego samochodu, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy.

najlepsze marki Tarcze hamulcowe

Najlepiej sprzedające się produkty w Tarcze hamulcowe